Różne kasyna oferują te same gry, ale ich wersje i mogą być inne. Do tego nie każda gra ma taki sam próg opłacalności. W które więc warto zagrać, aby jak najmniej przegrać, a jak najwięcej wygrać?

Najpopularniejsze wśród graczy, ale też bardzo opłacalne są automaty. Wersje klasyczne płacą mniej, ale częściej. Wersje video zaś rzadziej, ale wygrane są znacznie wyższe. Standardowo ich edge kształtuje się na poziomie ok. 2-5%.

Najmniejsze ryzyko przegranej wśród gier stołowych niesie za sobą wersja video pokera. Daje ona tylko 0,46% przewagi dla kasyna, a doświadczeni gracze potrafią nawet zmniejszyć te ryzyko praktycznie zera. Oczywiście, bierze się pod uwagę dłuższy okres czasu, a nie jedną-dwie gry.

Opłącalny jest również blackjack, ale w grze „na żywo”. Warto sprawdzić oferowane warunki poszczególnych kasyn, bo niektóre z nich oferują grę z edge na poziomie tylko 0,28%.

Najtrudniejsza do oszacowania jest gra w ruletkę. Bardziej opłacalna jest wersja europejska, mniej – amerykańska. Edge wynosi odpowiednio 2,7% i ponad 5%. To typowa gra losowa, której wyniki trudno przewidzieć. Podobnie jak w grze w kości. Tu sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Dwie rundy wygrane przez kasyno powodują, że statystyki skaczą nieubłagalnie na korzyść kasyna.

Pamiętaj, że Twoja wygrana nie zależy jednak od statystyk a od szczęścia. W każdej grze jest ono nieodzowne.

Kategorie: gry online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *